ZŠ a MŠ Tísek, p. o. zve rodiče k ZÁPISU DĚTÍ do Mateřské školy Tísek pro školní rok 2019/2020, a to v úterý 7. 5. 2019 od 9.45 do 11.00 hod. v budově mateřské školy. Vezměte si s sebou občanský průkaz, rodný list dítěte a potvrzení o trvalém pobytu dítěte v obci Tísek! Těšíme se na Vás.

V rámci projektu MAP podporovaného MŠMT ČR, jsme jeli s předškoláky do Světa techniky v Ostravě, kde se zúčastnili lekce "Svět plný barev". Musím říct, že se dětem práce s barvami moc líbila, ověřili si své znalosti a byli lektorkou velmi pochváleni. Jsme rádi za tyto možnosti pro naše děti a těšíme se na další.

Velikonoce se blíží, a proto jsme pozvali paní Hanku Havránkovou, aby nám pomohla vymyslet, vyrobit a nazdobit velikonoční dekorace. Každý si odnesl nejen velikonoční dekoraci, ale i zážitek z příjemně stráveného společného odpoledne.

V rámci projektu ŠABLONY II naší Mateřské školy Tísek, jsme ve spolupráci s knihovnicí paní Jindřiškou Vajdovou uspořádali projektový den pro děti na téma Kniha a pohádka. Vyráběli jsem knížky, kreslili obrázky, učili se naslouchat, porozumět textu a společně jsme vymýšleli novou pohádku. To vše probíhalo v budově MŠ, ale také v místní knihovně...

V neděli 24. 3. 2019 děti z mateřské školy přivítaly básničkou nové "občánky" Tísku. A těšíme se, až je za pár let přivítáme i v naší mateřské škole :)

Samozřejmě, že i letos naši předškoláci nemůžou chybět na muzejní lekci v Bílovci pod názvem " Ovečky pastýře Metůdka". Nejdříve se za picmochem Metůdkem vyprali do sklepení, aby se společně seznámili a popovídali si. Také ukázka kolovrátku a spřádání ovčího rouna, byla pro děti jistě zajímavá zkušenost, se kterou se jen tak nesetkají. A na závěr...