Hasiči - cvičný poplach v ZŠ

01.10.2018

V pondělí 1. 10. začal den jako každý jiný den prožitý ve škole. V 8 hodin ráno byly děti nachystány na výuku. Začalo běžné vyučování, když v tom bylo slyšet z chodby: "Hoří, hoří." Všichni hned zbystřili pozornost. Dle pokynů vyučujících pedagogů začaly děti rychle opouštět školu, kterou zatím obsadili hasiči. Jediným cílem všech bylo zachránit si vlastní život. Před školou jim bylo sděleno, že se jednalo o cvičný poplach. Všichni si s úlevou oddechli. Poté následovalo rozdělení do skupin. Postupně se jednotlivé skupiny vystřídaly na stanovištích, která si ráno pro děti připravili hasiči. Celkem byla vytvořena 3 stanoviště. Na jednom z nich se děti seznámily s hasičskou technikou a zkusily si uhasit úmyslně založený požár. Na druhém se dozvěděly vše o poskytnutí první pomoci a prakticky si vše vyzkoušely. Nechyběla ani návštěva místní hasičské zbrojnice, kde si i děti z MŠ vše prohlédly a dozvěděly se od hasičů o jejich aktivitách. Všechny zmíněné aktivity byly velmi záživné a poučné. Děkujeme všem našim usměvavým hasičům za "super" dopoledne a přejeme jim do další práce mnoho sil a životního optimismu.