Návštěva planetária v Ostravě

20.06.2017

....a znovu jsme všichni na cestě autobusem...tentokrát cestujeme jen 1/2 hodiny do nedalekého ostravského planetária. Program je pestrý. Mladší děti jdou do kinosálu, aby cestovaly Vesmírem, časem a mají opravdu dobrou společnost, protože je provází Karkulka! Starší děti zatím procházejí Experimentárium...Co to je? Expozice, ve které mohou řídit vozítko na Marsu, na vlastní oči vidí tornádo, vyskočí si na měsíčním povrchu a mnoho dalších exponátů nejen k vidění, alei i k sahání. Skupiny se střídají a do kinosálu jdou starší. Cestují napříč Sluneční soustavou a hledají planetu vhodnou k osídlení. Mladší jsou v Experimentáriu, mají mnoho zvídavých otázek a sahají a mačkají a točí knoflíky a páčkami. Dopoledne končí. Všichni průvodci nás chválí a my spokojeně jedeme zpátky. Co asi uvidíme příště?

Foto i video ve fotogalerii