Poznej svého psa

02.06.2020

V rámci projektového dne v mateřské škole pod názvem Poznej svého psa jsme pozvali paní Libuši Hornovou, která je majitelkou Centra pro výcvik psů Alfa. V úvody projektového dne, který probíhal na školní zahradě, se děti seznámily s fenou belgického ovčáka Torou, která je canisterapeutický pes. Dětem bylo vysvětleno, jak se k ní mají chovat. Zároveň pomocí ukázek děti vyvozovaly samy, jak se mají chovat k cizím psům, které potkají na veřejnosti, jak reagovat a umět se ochránit. Toto si upevnily společnou básničkou "Jdi pryč, nejsem žádná kořist". Proběhla ukázka toho, jak se o pejska musíme starat, co může a nemůže jíst. Prakticky si všichni vyzkoušeli vodění psa na vodítku a také vyzkoušeli polohování a relaxaci se psem na karimatkách v rámci canisterapie. Všechny nabyté vědomosti a zkušenosti si děti upevnily v pracovních listech, kresbou a omalovánkami.