Školka na Mokřinkách

15.06.2017

Jistě největší tradicí naší školky je každoroční výlet na Mokřinky. Rekreační oblast Mokřinky se nachází pod přehradou Kružberk na levém břehu řeky Moravice. Je obklopena Moravickomlýnským lesem, kde starší děti připravily cestu za pokladem pro ty mladší. Za zdolání všech úkolů jim největší odměnou byl ukrytý poklad.

Měli jsme to štěstí a mohli být u vypouštění lipanů do řeky Moravice. Opékaní buřtů na ohni nebyl pro naše děti vůbec žádný problém, naopak někteří překvapili výdrží u ohně :) Vůbec jídlo nebyl problém. Šest táců broskvových koláčů, dva melouny, párky, špekáčky a ještě dobrůtky od maminek - všechno zvládli :)

Zábava s bublifuky na zelené louce byla show i pro domov důchodců odnaproti. Jízda na koloběžkách a odrážedlech podle semaforu, malování, pexeso, průlezka, hry s míči, hry v pískovišti si každý mohly vybrat podle nálady. Odpoledne jsme ještě poskládali lodičky, samozřejmě si každý tu svou vypustil na řeku sám a zamávali jsme jim na cestu. I my už se sbalili, uklidili po sobě a vyjeli autobusem směr Tísek. Není divu, že po tak naplněném dni si skoro všichni v autobuse schrupli.

Děkujeme rodičům za pomoc při nakládání a vykládání autobusu a za trpělivost při čekání na náš návrat.

Těšíme se za rok :)

Foto ve fotogalerii.