Exkurze s hasiči 112 v Ostravě

27.06.2017

V úterý 27. 6. 2017 jsme se s dětmi ZŠ vypravili do integrovaného záchranného střediska 112 v Ostravě, kde jsme měli domluvenou exkurzi. Zde se nás ujali zkušení a sympatičtí hasiči, kteří nás provedli po celé jejich základně a ukázali nám hasičská a záchranná auta, jejich vybavení a techniku. Děti měly možnost si důkladně prohlédnout celý vozový park
a seznámit se s různými přístoji a pomůckami, které hasiči používají ...např. při vyprošťování lidí z auta, odstranění přírodních překážek na silnici apod.

Děti také měly možnost prohlédnout si některá "zákoutí" tohoto areálu: tělocvičnu, kuchyňku, odpočinkovu místnost, posilovnu...

Všem se tato prohlídka moc líbila, děti byly plné dojmů. Přesto měli záchranáři pro děti ještě jedno, závěrečné překvapení - prohlídku záchranného vrtulníku.

Po celou dobu exkurze se děti mohly ptát na na různé otázky, které jim byly zodpovězeny.

Děkujeme všem pracovníkům za velmi hezkou a poučnou prohlídku.

foto ve fotogalerii